Аналіз сучасних освітніх технологій та методик навчання в медичних закладах вищої освіти України

Автор(и)

  • Оксана Юріївна Руда Національний медичний університет імені О.О. Богомольця https://orcid.org/0000-0001-6729-083X
  • Наталія Петрівна Сухоставець Навчально-науковий медичний інститут Сумського державного університету https://orcid.org/0000-0002-2132-5037
  • Світлана Валеріївна Приходченко Полтавський державний медичний університет https://orcid.org/0000-0003-3695-5098

Ключові слова:

освіта, навчання, освітній процес, освітні технології, освітні методики, дистанційна освіта, e-Learning, медична освіта

Анотація

Стаття присвячена дослідженню сучасних освітніх технологій та методик навчання в медичних закладах вищої освіти України.

Зазначено, що сучасні педагогічні технології збагачують навчальний процес завдяки впровадженню активних, аналітичних, комунікативних методів навчання, розвивають уміння приймати рішення в нестандартних ситуаціях, уміння будувати власні навчальні програми, спрямовані на стимулювання творчого потенціалу здобувачів вищої освіти.

Встановлено, що медична освіта є складною системою, яка вимагає багаторічного навчання, передбачає набуття знань, формування певних поглядів, цінностей, навичок та потребує постійного вдосконалення. Відсутність інноваційних освітніх технологій та методик навчання робить медичні навчальні програми нездатними зробити значний крок у майбутнє.

Розглянуто освітні технології, які найбільш часто застосовуються. Встановлено, що в у практиці роботи ЗВО диверсифікація освітніх технологій дає змогу їх активне та ефективне поєднання через модернізацію традиційної освіти та її переорієнтацію на ефективну та цілеспрямовану. При такому підході акцент робиться на особистісному розвитку майбутніх спеціалістів, здатності оволодівати новим досвідом творчого та критичного мислення, рольової гри та імітаційного моделювання, пошуку рішень навчальних завдань тощо.

Описано різні типи сучасних методів навчання медичних закладах вищої освіти. Зазначено, що ці методи викладання та навчання добре перевірені та широко застосовуються в різних частинах світу для досягнення конкретних навчальних цілей.

Відмічено, що динамізм сучасного світу передбачає розвиток освіти. Завдання науково-педагогічної спільноти – розробити універсальні механізми інтерпретації нових змін в освіті. Розглянуто основні кластери розвитку освіти, які будуть визначальними при плануванні перетворень в освіті.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-03-01

Як цитувати

Руда, О. Ю., Сухоставець, Н. П., & Приходченко, С. В. (2023). Аналіз сучасних освітніх технологій та методик навчання в медичних закладах вищої освіти України. Академічні візії, (17). вилучено із https://academy-vision.org/index.php/av/article/view/154

Номер

Розділ

Освіта/Педагогіка